İran, Endonezya'daki terör saldırıları kınadı

Sal, 18 Ock 2016 08:56:10

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Cabir Ensari, Endonezya'nın başkenti Jakarta'da meydana gelen terör saldırılarını kınadı.


Ensari yaptığı açıklamada, saldırılarda hayatını kaybedenlerin aileleri, Endonezya halkı ve hükümetinin acılarını paylaşarak, insanlık dışı eylemlerin Endonezya halkının İslam'ın nurlu simasını yaymak için övgüye değer iradesine bir zarar vermeyeceğini belirtti.

Ensari, halkının her zaman itidal ve ılımlı olama özelliğiyle bilinen ve dünyada barış misyonlarında her daim öncü olan Endonezya'daki bu saldırıların, bir kez daha terörizm ve radikalizmin hiçbir sınır tanımadığını, teröristler ve destekçileriyle ciddiyetle mücadele edilmesi gerektiğini ortaya koyduğunu vurguladı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cabiri Ensari sözlerinin devamında terörizmle mücadelede zengin deneyime sahip İran İslam Cumhuriyeti'nin Endonezya halkı ve hükümetinin yanında olduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sadık Hüseyin Cabiri Ensari ayrıca, bir kez daha uğursuz terörizm ve radikalizm olgusuna karşı küresel ve topyekûn mücadeleye vurgu yap